Raad en Daad

Cultureel erfgoed

Groep: 7-8

Den Haag is dé stad van de landelijke politiek, maar hoe wordt de gemeente Den Haag bestuurd? In twee lessen ontdekken de leerlingen alles over de gemeentepolitiek van Den Haag, van vroeger én nu.

De eerste les van ‘Raad & Daad’ start met een bezoek aan het Oude Stadhuis aan de Dagelijkse Groenmarkt 1 en het Rijksmuseum de Gevangenpoort, Buitenhof 33. De leerlingen leren over politiek en de 'klassenjustitie' van vroeger. Aan de hand van interactieve opdrachten ontdekken de leerlingen dat er door de eeuwen heen veel is veranderd, maar dat de uitdagingen en problemen van stadsbestuurders van alle tijden blijken te zijn.

In de tweede les van ‘Raad en Daad’ bezoeken de leerlingen het hart van de democratie: de raadzaal van het moderne stadhuis aan het Spui 70. Ze maken kennis met de gemeentepolitiek en gaan in gesprek met een raadslid over democratie en de actuele lokale politieke uitdagingen van Den Haag. 

Aanbieder

Haags Historisch Museum
Korte Vijverberg 7
2513 AB Den Haag

Beschikbaar

01-10-2024 tot 31-07-2025

Lesmateriaal:
Deze les is ontwikkeld in samenwerking met ProDemos, Centrum 1622 en de Griffie van het stadhuis.
Onderwijs:
Geschikt voor Primair Toon groepen
Niet geschikt voor Groep 1 Niet geschikt voor Groep 2 Niet geschikt voor Groep 3 Niet geschikt voor Groep 4 Niet geschikt voor Groep 5 Niet geschikt voor Groep 6 Geschikt voor Groep 7 Geschikt voor Groep 8
Niet geschikt voor Speciaal
Prijs:
€70 p/grp
Capaciteit:
30
Ringleiding aanwezig:
Nee
Rolstoel­toegankelijk:
Ja
Tijdsduur:
135 minuten